t کالیفرنیایی‌ها یکبار دیگر ساز جدایی کوک کردند - واسط انلاین
خانه / اخبار جهان / کالیفرنیایی‌ها یکبار دیگر ساز جدایی کوک کردند

کالیفرنیایی‌ها یکبار دیگر ساز جدایی کوک کردند

کالیفرنیایی‌ها یکبار دیگر ساز جدایی کوک کردندReviewed by Mohammad on Aug 19Rating:
ایالت کالیفرنیا

گروهی از کالیفرنیایی‌ها درخواست دیگری را برای جدایی از ایالات متحده ارائه کرده‌اند؛ چون این کشور با یکی از بدترین بحران‌های سیاسی خود در تاریخ روبه‌رو شده است.

به گزارش واسط آنلاین، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پیشنهاد “کالیگزیت” برای جدایی کالیفرنیا از ایالات متحده روز پنجشنبه و برای یکبار دیگر از سوی گروهی از مردم در این ایالت مطرح شد.

در این درخواست جدید آمده است: روابط کنونی میان دولت فدرال ایالات متحده آمریکا و کالیفرنیا، این ایالت و سایر ایالات را از تعیین آینده خودشان بازداشته و این روابط باید بررسی شود.

حامیان خروج کالیفرنیا از ایالات متحده امیدوارند که این اقدام مشابه دو پیشنهادی که سال جاری میلادی و پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مطرح اما رد شد، باعث شود تا ساکنان کالیفرنیا در سال ۲۰۱۸ پای صندوق‌های رای برای تعیین سرنوشت خود بروند.

این پیشنهاد جدید با نام “کالیفرنیا خواهان قانون اساسی است” به حمایت مجلس قانونگذاری ایالتی نیاز دارد پیش از آنکه به کنگره ارائه شود.

اقدامات مشابه قبلی برای استقلال این ایالت به شکست انجامیده است.

در این پیشنهاد جدید آمده است، جهان از ۱۷۸۷ که قانون اساسی ایالات متحده برای نخستین بار تدوین شد، به طرز شگفتی تغییر کرده است و به همین دلیل کالیفرنیایی‌ها باید اجازه داشته باشند تا آینده خودشان را تعیین کنند که شامل مسائل مختلف از جمله مهاجرت و محیط زیست بدون دخالت از سوی دولت فدرال است.

در این پیشنهاد جدید همچنین آمده است: ما بر رعایت حقوق و عدالت برای همگان باور داریم و می‌دانیم که لازمه آن هشیاری دائم و اجرای موازین حقوقی و قانونی و اقدامات دولت است. این باورها به دفاع کامل از ارزش‌های کالیفرنیا بستگی دارد که از امیدواری‌های اشخاص و آرزوهای آنها برای آینده حمایت می‌کند.

حدود ۴۰ میلیون نفر در کالیفرنیا ساکن هستند و این ایالت پر جمعیت‌ترین در آمریکا و ششمین اقتصاد بزرگ در جهان است. این ایالت با اظهارات و موضع ترامپ درباره مهاجرت و سیاست‌های محیط زیستی‌اش به شدت مخالف است.

پیشنهاد این ایالت برای جدایی از ایالات متحده با صحبت‌های اخیر و واکنش ترامپ به درگیری‌های اخیر در ویرجینیا همزمانی داشت؛ ترامپ در اظهاراتی نژادپرستان و مخالفان آنها را در یک رده قرار داد.

انتهای پیام

Processing your request, Please wait....

درباره ی mohammad

مطلب پیشنهادی

متهم اصلی حمله در اسپانیا بازداشت شد

متهم اصلی حمله در اسپانیا بازداشت شدReviewed by Mohammad on Aug 21Rating: رسانه‌های اسپانیایی از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *