t نواز شریف: از راه قانونی برای بازگشت به قدرت تلاش می‌کنم - واسط انلاین
خانه / اخبار جهان / نواز شریف: از راه قانونی برای بازگشت به قدرت تلاش می‌کنم

نواز شریف: از راه قانونی برای بازگشت به قدرت تلاش می‌کنم

نواز شریف: از راه قانونی برای بازگشت به قدرت تلاش می‌کنمReviewed by Mohammad on Aug 9Rating:
نواز شریف

نخست وزیر برکنار شده پاکستان همزمان با اینکه از طرفداران خود خواسته تا برای یک کمپین گسترده آماده شوند،‌ هشدار داد: اگر رهبران منتخب به همین منوال برکنار شوند پاکستان به طرف یک فاجعه پیش خواهد رفت.

به گزارش واسط آنلاین، به نوشته روزنامه نیشن، نواز شریف، نخست‌وزیر برکنار شده پاکستان گفت: ما می‌خواهیم به دموکراسی و رای مردم احترام گذاشته شود و در همین رابطه باید یک مناظره عمومی برای بازنویسی اصول اجتماعی جدید به راه افتد. این مناظره در پارلمان نیز باید ناهنجاری‌ها را از قانون اساسی حذف کند.

وی افزود: من بیکار نخواهم نشست و کمپینی را برای تقویت و تحکیم نظم دموکراتیک در پاکستان به راه خواهم انداخت. من کشور را مجددا در مسیر پیشرفت، سعادت و رفاه قرار خواهم داد. اگر خدا بخواهد من فعال باقی خواهم ماند و به هدایت حزبم ادامه می‌دهم.

نخست وزیر سابق پاکستان یک روز پس از سفر به لاهور در چارچوب یک راهپیمایی عمومی گسترده گفت: پیروی من از حکم دادگاه به این معنا نیست که آن را قبول کردم. تیم حقوقی من در حال آماده کردن درخواست استیناف درخصوص پرونده رد صلاحیت هستند و این بار هیات بزرگتری از قضات در دادگاه باید به درخواست استیناف من رسیدگی کنند.

وی افزود: این اولین بار نیست که من از قدرت برکنار می‌شوم. نخستین بار یک رئیس‌جمهور مرا عزل کرد،‌ بعد از آن در یک پرونده ساختگی هواپیماربایی متهم به همکاری شدم و در حال حاضر توسط قوه قضائیه رد صلاحیت شده‌ام‌ اما تا کی رای مردم بدین صورت تحقیر خواهد شد و نخست وزیران منتخب بدون تشریفات برکنار خواهند شد.

نواز شریف در ادامه گفت: از زمان تاسیس پاکستان حتی یک نخست وزیر در این کشور دوره تصدی خود را کامل به پایان نرسانده است. نخست وزیران عزل، ترور و یا تبعید شده‌اند. تا کی رای مردم بدین گونه تحقیر و تضعیف خواهد شد.

وی گفت: پاکستان در دوره حکومت دولت‌های دموکراتیک که قصد داشتند مسائل را از طریق مذاکرات حل کنند هرگز وارد جنگ نشده است. پس از جنگ 1971 این ذوالفقار علی بوتو بود که کشور را باثبات کرد. من نیز به دنبال صلح در منطقه به ویژه راه حلی برای مساله کشمیر بوده‌ام‌. ظلم‌هایی که در رابطه با مردم کشمیر تحت کنترل هند و به دست نیروهای هندی صورت می‌گیرد، باید متوقف شوند.

نواز شریف تاکید کرد: من در عرصه سیاسی باقی خواهم ماند و دوره تصدی‌ام را تکمیل خواهم کرد و هیچ جایی نخواهم رفت. بدون ادامه روند دموکراتیک مسائل در کشور بهتر نخواهند شد و زمان آن فرا رسیده که مردم پاکستان تصمیم بگیرند که می‌خواهند چه کسی بر این کشور حکومت کند و در آینده هیچ نخست‌وزیر دیگری نباید به چنین شکل تحقیرآمیزی برکنار شود.

انتهای پیام

Processing your request, Please wait....

درباره ی mohammad

مطلب پیشنهادی

متهم اصلی حمله در اسپانیا بازداشت شد

متهم اصلی حمله در اسپانیا بازداشت شدReviewed by Mohammad on Aug 21Rating: رسانه‌های اسپانیایی از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *