t آمریکا و ایران به سمت بحران حرکت می‌کنند/ ایران همچنان لولوی ترامپ است - واسط انلاین
خانه / اخبار جهان / آمریکا و ایران به سمت بحران حرکت می‌کنند/ ایران همچنان لولوی ترامپ است

آمریکا و ایران به سمت بحران حرکت می‌کنند/ ایران همچنان لولوی ترامپ است

آمریکا و ایران به سمت بحران حرکت می‌کنند/ ایران همچنان لولوی ترامپ استReviewed by Mohammad on Jul 19Rating:

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه واشنگتن پست گزارشی با این عنوان منتشر کرده است که « آمریکا و ایران به سمت بحران حرکت می‌کنند».

در این گزارش می‌خوانیم: «روز دوشنبه ، روزی سخت برای دستور کار رئیس‌جمهور ترامپ بود. در سنای آمریکا طرح و تلاش برای لغو اوباما کِر علی رغم تقلا و مبارزه جمهوریخواهان شکست بدی خورد و کاخ سفید، با بی میلی تبعیت ایران از توافق هسته‌ای امضا شده در دولت اوباما را تایید کرد».

این روزنامه آمریکایی ادامه داد: «این دومین بار بود که دولت ترامپ چنین کاری کرده(تبعیت ایران از برجام را تایید کرده) اما ترامپ با ملاحظات اساسی به این اقدام رضایت داد و برای تحریم‌های بیشتر فشار آورد».

در بخشی از این مطلب آمده که «ایران همچنان اولین لولوی ژئوپلیتیک رئیس‌جمهور(ترامپ) است. او که برای خرد کردن همه ستون‌های میراث باراک اوباما رئیس‌جمهور سابق مصمم به نظر می‌رسد، مرتبا توافق(برجام) را تسلیم شدن در برابر جمهوری اسلامی می‌خواند».

واشنگتن پست ادامه داد: « تنها اتفاق به یادماندنی مایکل فلین در دوره کوتاه عهده‌داری سمت مشاور امنیت ملی، بیانیه مرموز او درباره اینکه “رسما ایران را در مدار توجه قرار دادیم”، بود. ترامپ در عربستان سعودی در اولین سفر خارجی خود به عنوان رئیس‌جمهور، موضع ریاض در قبال خاورمیانه را تایید کرد؛ موضعی که اول و بیشتر از همه به دلیل انزجارش از تهران ترسیم شده است».

روزنامه آمریکایی نوشت: «در حالی که ترامپ در مقام نامزد انتخابات پر سر و صدا از کنار زدن توافق هسته‌ای دم می‌زد اما دولتش به کنار گذاشتن چنین اقدام یکجانبه شدیدی  وادار شده است. البته همچنان به نظر می‌رسد ترامپ مایل به کنار زدن توافق باشد».

در بخش دیگری از این گزارش آمده است که ترامپ در «نشست ناتو» برای قانع کردن شرکای اروپایی به منظور توقف تعاملات اقتصادی و تجارت با ایران، تلاش کرد.

پیشتر، کاخ سفید رسما اعلام کرده بود که رئیس‌جمهور آمریکا در دیدارهایش با رهبران و شرکت‌کنندگان نشست گروه 20 در آلمان، بر لزوم توقف تعاملات تجاری با ایران تاکید کرد.

معلوم نیست آیا واشنگتن پست در اعلام تلاش ترامپ در نشست ناتو اشتباه کرده باشد  و یا اینکه رئیس‌جمهور آمریکا در این نشست هم چنین اقدامی را انجام داده باشد.

این روزنامه می‌نویسد: «چنین اقدامی خودش می‌تواند نقض توافق(برجام) باشد چرا که تصریح می‌کند همه طرف‌ها “از هر سیاستی” که به تعاملات اقتصادی ایران آسیب بزند، “خودداری” خواهند کرد».

انتهای پیام/م

Processing your request, Please wait....

درباره ی mohammad

مطلب پیشنهادی

متهم اصلی حمله در اسپانیا بازداشت شد

متهم اصلی حمله در اسپانیا بازداشت شدReviewed by Mohammad on Aug 21Rating: رسانه‌های اسپانیایی از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *